Zmiany w robieniu zakupów! Rząd wprowadził ograniczenia. Co się zmieni?

2020-03-31 14:06
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pexels.com

Od środy, 1 kwietnia, zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych. Wprowadzone zostają między innymi limity osób przebywających w sklepie oraz godziny dla seniorów. Więcej przeczytasz w artykule.

We wtorek, 31 marca, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń. Te dotyczą między innymi funkcjonowania sklepów. Co się zmieni podczas robienia zakupów od 1 kwietnia?

ZOBACZ: Rząd wprowadza NOWE OBOSTRZENIA. Mniej osób w sklepach, ograniczenia w poruszaniu się nieletnich

Jedną z ważniejszych zmian jest wprowadzenie ograniczonej liczby osób przebywających na terenie sklepu. Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3. To znaczy, że jeśli w sklepie przykładowo jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów. Od 2 kwietnia wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach.

Ponadto w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia. W weekendy nie zrobimy natomiast zakupów w sklepach budowlanych.

KoronawirusRaport: Olsztyn 31.03
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE