Zmiany na Alei Warszawskiej. Niebawem przez skrzyżowania przejedziemy szybciej [AUDIO]

2021-01-20 10:50
Zmieni sie program sygnalizacji świetlnej
Autor: pixabay.com Zmieni sie program sygnalizacji świetlnej

Szykują się zmiany na olsztyńskich ulicach. Jeszcze w styczniu pojawi się nowy program sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z al. Warszawską. Kolejne skrzyżowania staną się tzw. „kolizyjnymi”. Skrzyżowania zwiększą swoją przepustowość, ale trzeba będzie zachować większą ostrożność. Podobne zmiany już od poniedziałku 25. 01 na wyjeździe z Małeckiego w Wojska Polskiego.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 15.01.2021

Uwaga kierowcy! Przed końcem stycznia na kilku olsztyńskich skrzyżowaniach zostanie zmieniona organizacja ruchu. Dla zwiększenia przepustowości funkcjonować będzie nowy program sygnalizacji świetlnej zezwalający na "kolizyjne" uruchamianie strzałki warunkowej. Zmiany dotyczą zjazdów w Aleję Warszawską.

Od dnia 30 stycznia od północy, na skrzyżowaniu al. Warszawskiej z al. Obrońców Tobruku, funkcjonować będzie nowy program sygnalizacji świetlnej zezwalający na "kolizyjne" uruchamianie strzałki warunkowej: z wlotu al. Obrońców Tobruku z kierunkiem od al. Warszawskiej oraz z wlotu al. Warszawskiej z kierunkiem od ul. Armii Krajowej. Z kolei od 31. stycznia również od północy, na skrzyżowaniu al. Warszawskiej z ul. Tuwima, funkcjonować będzie nowy program sygnalizacji świetlnej zezwalający na "kolizyjne" uruchamianie strzałki warunkowej: z wlotu ul. Tuwima z kierunkiem od al. Warszawskiej i z wlotu al. Warszawskiej z kierunkiem od ul. Prawocheńskiego. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności– mówi rzecznik olsztyńskiego ZDZITu Michał Koronowski.

POSŁUCHAJ: Michał Koronowski, rzecznik olsztyńskiego ZDZiTu.

Podobne zmiany już 25 stycznia zostaną wprowadzone na skrzyżowaniu Ul. Małeckiego z Al. Wojska Polskiego. Skrzyżowania te będą tzw. Kolizyjnymi, stąd prośba do kierowców, by zachowali szczególną ostrożność. Zwiększy się za to ich przepustowość.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE