Ścieżka rowerowa została okradziona. Jest nagroda dla znalazcy łupu

2020-01-10 14:50
Złodzieje ukradli lampy ze ścieżki rowerowej. Jest nagroda dla znalazcy
Autor: Gmina Dywity: Facebook

Uliczne latarnie przykręcone na nowej ścieżce rowerowej zostały skradzione. Wykonawca oświetlenia oferuje wysoką nagrodę za wskazanie sprawcy kradzieży lub miejsca przechowywania lamp. Sprawą zajęła się także policja.

Do kradzieży sześciu lamp doszło na budowie ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa. Przykręcone, ale jeszcze niepodpięte lampy z energooszczędnymi oprawami zostały zdemontowane i ukradzione w nocy ze środy na czwartek.

- Kradzież zgłosiliśmy na policję - mówi przedstawiciel wykonawcy inwestycji. - Lada dzień mieliśmy robić próby oświetlenia. Do kradzieży musiało dojść między godz. 19.00 w środę, a 7.00 rano w czwartek. Właściciel firmy oświetleniowej szacuje swoje straty na ponad 16 tysięcy złotych.

Czytaj też: Tego w kościele jeszcze nie było! Podczas mszy ksiądz przedstawi wiernym bezdomnego psiaka

Sprawą zajęła się policja. Analizie został poddany monitoring z autobusów. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z posterunkiem w Dywitach lub najbliższą jednostką policji.

Za wskazanie sprawcy kradzieży lub miejsca przechowywania lamp wykonawca oświetlenia oferuje nagrodę w postaci 5 tysięcy złotych. Osoby mające ważne informacje w tej sprawie, mogą dzwonić również do przedstawiciela firmy pod tel.: 660 778 825.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE