Ełk. Oszust podawał się za policjanta. Chciał wyłudzić pieniądze

i

Autor: pixabay.com Ełk. Oszust podawał się za policjanta. Chciał wyłudzić pieniądze

Złodzieje nie próżnują. W ostatniej chwili zapobiegła utracie ponad 240 tysięcy złotych

2020-12-09 13:14

W ostatniej chwili kobieta zapobiegła utracie ponad 240 tysięcy złotych. Złodziej próbował okraść mieszkankę powiatu ełckiego, podając się za policjanta. Twierdził, że oszczędności kobiety są zagrożone, bo na jej konto włamali się hakerzy. Na szczęście 67-latka w porę zorientowała się, że to oszustwo.

Warmińsko-mazurska KAS rozpracowała zorganizowaną grupę przestępczą

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (8 grudnia). Do 67-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że jej oszczędności są zagrożone, bo na jej konta włamali się hakerzy. Żeby uchronić się przed stratą, kobieta musiała założyć nowe konto i przelać tam swoje pieniądze, do kontaktów z bankiem podając numer telefonu rzekomego funkcjonariusza. 

Kobieta zrobiła to i przelała ponad 240 tys. złotych. Po chwili zastanowienia zorientowała się, że to może być oszustwo i zablokowała rachunki. Dzięki szybkiej reakcji nie straciła swoich oszczędności.

- Prawdziwi policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach i nie proszą o pieniądze. Tego rodzaju sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Informujmy naszych rodziców i dziadków o takich przestępczych procederach, żeby chronić ich przed utratą pieniędzy i takim przykrym doświadczeniem. Każde żądanie gotówki przez osoby nieznajome powinno wzbudzić naszą czujność. Gdy dostaniemy telefon z taką prośbą najlepiej się rozłączyć i nie wchodzić w dyskusje, bo oszuści potrafią doskonale manipulować i przekonywać do swoich racji. - apeluje policja.

Posłuchaj, jaką rolę pełni w naszym organizmie dopamina. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE