Złodziej katalizatorów złapany na gorącym uczynku. Usłyszał 13 zarzutów

2022-03-03 10:39
Złodziej katalizatorów złapany na gorącym uczynku. Usłyszał 13 zarzutów
Autor: pixabay.com Złodziej katalizatorów złapany na gorącym uczynku. Usłyszał 13 zarzutów

33-letni mieszkaniec Działdowa zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży katalizatora usłyszał 13 zarzutów. Z ustaleń nidzickich policjantów wynikało, że mężczyzna prowadził swoją przestępczą działalność na terenie powiatu nidzickiego, działdowskiego i mławskiego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października 2021 roku nidzicka policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży katalizatora z samochodu osobowego zaparkowanego przed blokiem w Kozłowie. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i zatrzymał na gorącym uczynku 33-letniego mieszkańca gminy Działdowo. Jak się okazało, nie był to jedyny katalizator „na jego koncie”. Podczas penetracji terenu, w pobliskich krzakach funkcjonariusze ujawnili, wycięty już element układu wydechowego, a w pojeździe działdowianina kilkanaście przedmiotów związanych z przestępstwem oraz środki narkotyczne.

Policjanci ustalili, że 33-latek w okresie od lutego 2021 roku do października 2021r. dokonywał przestępstw na terenie powiatu nidzickiego, działdowskiego i mławskiego. Kradł elementy i akcesoria samochodowe, przede wszystkim akumulatory i katalizatory. W toku prowadzonych czynności ustalono 11 pokrzywdzonych, którzy oszacowali straty na łączną kwotę blisko 17000 złotych, część skradzionego mienia została odzyskana.

Nidziccy policjanci przedstawili 33-latkowi łącznie 13 zarzutów, dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem i posiadania środków narkotycznych. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec Działdowa niebawem odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Były dowódca jednostki specjalnej Grom o taktyce militarnej Rosji

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE