Zimni ogrodnicy i zimna Zośka 2021. Kiedy wypadają? Czy powieje chłodem na Warmii i Mazurach?

i

Autor: pixabay.com Zimni ogrodnicy i zimna Zośka 2021. Kiedy wypadają? Czy powieje chłodem na Warmii i Mazurach?

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka 2021. Kiedy wypadają? Czy powieje chłodem na Warmii i Mazurach?

2021-05-12 7:24

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka 2021. Kiedy wypadają? Czy powinniśmy spodziewać się w tym czasie znacznego ochłodzenia i przymrozków? Prognozę pogody na najbliższe dni opublikował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Sprawdź, czego się spodziewać!

Zimni ogrodnicy i zimna Zośka to zjawiska klimatyczne, które występują co roku w Europie Środkowej - również w Polsce. Odczuwamy je w połowie maja (od 12 do 15 maja), kiedy po okresie utrzymywania się wyżu barycznego w naszym regionie zaczyna napływać – wraz z niżem barycznym – zimne powietrze z obszarów polarnych. 

Zima Zośka i zimni ogrodnicy 2021. Jaka pogoda? Czy będzie ochłodzenie?

Czy zimna Zośka i zimni ogrodnicy również w tym roku dadzą o sobie znać? Mamy zaskakująco dobre informacje! Prognozy synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują na to, że nie będzie większego ochłodzenia. Mogą jednak pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze.

- W środę na zachodzie i południu uwaga na przelotne opady deszczu oraz burze. W ich trakcie intensywne opady oraz porywy wiatru do 70 km/h. Na pozostałym obszarze nadal dużo słońca, z temperaturami od 19°C na wschodzie do 25°C na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni wiatr, umiarkowany, ale miejscami silny i porywisty. Na północy kraju do 60 km/h - podaje IMGW.

Raport z anteny 10.05, godz.10

W czwartek nieco chłodniej, będzie też więcej chmur i przelotnych opadów. W piątek i sobotę trzeba uważać na burze. - Nocami temperatura powietrza od 5°C na wschodzie do około 10°C na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 13°C na północy Polski do 18°C na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo wschodni i południowo-wschodni, od piątku z kierunków zachodnich - podają synoptycy. Poprawa pogody w niedzielę.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?