Zima wróciła do Polski. ŚNIEG w warmińsko-mazurskim UTRUDNIA JAZDĘ!

2022-03-30 8:46
Zima wróciła do Polski. ŚNIEG w warmińsko-mazurskim UTRUDNIA JAZDĘ!
Autor: pexels.com

Zgodnie z prognozami synoptyków zima wróciła do Polski! W województwie warmińsko-mazurskim opady śniegu utrudniają jazdę na drogach - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w środę w porannym komunikacie. Kierowcy powinni zachować dziś i przez kolejne dni szczególną ostrożność.

Śnieg na Warmii i Mazurach, natomiast mżawka bądź przelotne opady deszczu występują w województwach: pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim. Mgła może utrudniać jazdę w Małopolsce.

GDDKiA przekazała, że w dzień będzie zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju okresami umiarkowane. Opady deszczu spodziewane są na północy kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim i w Karpatach także deszczu ze śniegiem, w Sudetach i Tatrach opady śniegu. Na Przedgórzu Sudeckim suma opadów deszczu może osiągnąć około 15 mm. W Sudetach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, w Tatrach o 5 cm.

Temperatura maksymalna od 3 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 7 st. C, 8 st. C w centrum kraju do 13 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, przeważnie zmienny, tylko na północy kraju z kierunków wschodnich.

Olsztyński taniec Ukrainie - charytatywne warsztaty taneczne

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE