Zderzenie TRZECH SAMOCHODÓW na DK 51. Wszystko przez nieprawidłowe wyprzedzanie [ZDJĘCIA]

2021-12-14 10:14

Niebezpieczny wypadek na drodze krajowej numer 51 w okolicach miejscowości Samolubie. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 grudnia) około godziny 16.35 na drodze krajowej nr 51 w okolicach miejscowości Samolubie. — 35-letnia kierująca pojazdem Volkswagen Passat jadąc od strony Bartoszyc w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, na prostym odcinku drogi, podczas manewru wyprzedzenia, nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Audi A6 jadącym z naprzeciwka oraz wyprzedzanym pojazdem Opel Astra — informuje kom. Bartosz Matuszyk, oficer prasowy KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Prawdopodobnie dzięki reakcjom obronnym kierujących pojazdu audi i opel udało się uniknąć tragedii na drodze. — Kierująca volkswagenem odbijała się od obu pojazdów, a następnie wpadła w poślizg i wjechała do rowu, gdzie dachowała i zakończyła swoją jazdę. W następstwie zdarzenia wyrwało tylną oś w pojeździe Volkswagen Passat — dodaje oficer prasowy.

Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana na czas pracy służb ratunkowych. Łącznie w pojazdach znajdowało się pięć osób. W wyniku zdarzenia jedna osoba potrzebowała pomocy medycznej, lecz po jej udzieleniu, opuściła karetkę bez potrzeby hospitalizacji. Zatrzymano dowody rejestracyjne we wszystkich pojazdach z uwagi na uszkodzenia. Kierujący byli trzeźwi. 35-letnia kierująca została ukarana mandatem karnym.

Drożyzna na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krakowie. Pajda ze smalcem i ogórkiem 22 złote, grzaniec 200 ml za 10 złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE