Zamiast chusteczek papierosy. Kierowca tira zatrzymany na przejściu granicznym [ZDJĘCIA]

2021-11-24 13:51

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na przejściu granicznym w Grzechotkach tira z nielegalnymi papierosami. Kierowca zadeklarował do odprawy przewóz chusteczek higienicznych. W trakcie kontroli okazało się jednak, że zamiast chusteczek były nielegalne papierosy.

Kontrola miała miejsce w sobotę (20 listopada) na przejściu granicznym w Grzechotkach. Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Federacji Rosyjskiej, zadeklarował do odprawy przewóz chusteczek higienicznych. W przestrzeni ładunkowej jednak, zamiast chusteczek, znaleziono ponad 641 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wynikające z niezapłaconych podatków, wyniosłyby prawie 15,6 mln zł.

Wobec kierowcy wszczęto postępowanie karne skarbowe i przewieziono go do aresztu, gdzie spędzi 3 miesiące. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Braniewie.

 

Sedno Sprawy - Władysław Kosiniak-Kamysz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE