Zakończenie roku szkolnego wcześniej! Uczniowie będą mieli dłuższe wakacje

i

Autor: pexels.com Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Uczniowie będą zachwyceni. Wakacje rozpoczną się wcześniej

Edukacja

Zakończenie roku szkolnego 2023 wcześniej! Uczniowie będą mieli dłuższe wakacje

2023-05-28 19:42

Uczniowie przebierają już nogami na myśl o zbliżającym się końcu roku szkolnego. Jednak nie wszyscy zapewne zdają sobie sprawę, że w tym roku wakacje rozpoczną się nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Zatem, kiedy wypada zakończenie roku szkolnego 2022/23? Ta data ucieszy wszystkich zmęczonych siedzeniem w szkolnych ławkach.

Zakończenie roku szkolnego to z pewnością najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich uczniów. Nic dziwnego, w końcu wakacje to czas, kiedy podręczniki i zeszyty w reszcie można rzucić w kąt i oddać się beztroskiemu odpoczynkowi. Kiedy zatem wypada koniec roku szkolnego 2022/23? Mamy świetne informacje!

Kiedy koniec roku szkolnego 2023? Uczniowie będą zachwyceni

Datę zakończenia roku szkolnego określa specjalny kalendarz przygotowywany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zgodnie z przepisami ostatnie lekcje w szkołach odbywają się w piątek po 20 czerwca. Oznacza to, że koniec roku szkolnego 2022/23 wypadnie niezwykle korzystnie. Uczniowie rozpoczną bowiem wakacje szybciej niż w poprzednich latach. W 2021 roku szkolne mury żegnali 25 czerwca, a w 2022 roku 24 czerwca. Zakończenie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się jeszcze szybciej, bo już 23 czerwca.

Wakacje 2023 rekordowo długie

Tegoroczne wakacje będą dłuższe nie tylko ze względu na wcześniejsze zakończenie roku szkolnego, ale również późniejsze rozpoczęcie nowego. Otóż 1 września 2023 roku wypada w piątek, w związku z czym rok szkolny 2023/24 rozpocznie się dopiero 4 września.

Hity z kartkówek i sprawdzianów. Tak uczniowie walczą o oceny na koniec roku szkolnego

Eska Daje Szkołę #1 Co to jest inflacja?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE