Zaginiony Witold Studniarz z Olsztyna. W akcji poszukiwawczej bierze udział ponad 80 osób [ZDJĘCIA]

2021-01-21 13:03 agada

Od wtorku, 19 stycznia, trwają intensywne poszukiwania zaginionego mieszkańca Olsztyna - Witolda Studniarza. Młody mężczyzna do chwili obecnej nie powrócił do domu ani nie nawiązał kontaktu z najbliższą rodziną. W poszukiwaniach bierze udział ponad 80 osób w tym policjanci, strażacy, żołnierze WOT oraz przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.

Olsztyn. Zaginął Witold Studniarz. Ostatni raz widziano go przy ul. Popiełuszki

Przypomnijmy, że Witold Studniarz w ubiegłą niedzielę (17 stycznia) wyszedł z domu i do chwili obecnej do niego nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jest to mężczyzna średniej budowy ciała, mający około 190 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy, oczy piwne. W chwili zaginięcia Witold Studniarz ubrany był w czarną kurtę, niebieskie spodnie jeansowe oraz szarą czapkę. Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili, że 21-latek po raz ostatni widziany był w okolicy ul. Popiełuszki w Olsztynie i mógł przemieszczać się w kierunku osiedla Brzeziny.

Akcja poszukiwawcza zaginionego Witolda Studniarza. Na miejscu policja, wojsko, strażacy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą intensywne działania poszukiwawcze za zaginionym 21-latkiem. Przeczesują oni trudno dostępny rozległy teren, po którym mógł przemieszczać się młody mężczyzna. W tym celu policjanci wykorzystują specjalistyczny sprzęt m.in. drona, z pomocą którego sprawdzają teren poszukiwań. Olsztyńscy policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z quadami czy strażaków ochotników z Gutkowa wykorzystujących sprzęt do poszukiwań osób w trudno dostępnym terenie. Do działań zostali także włączeni przedstawiciele Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa, którzy za pomocą kamer i drona przeszukują pobliski teren. Łącznie w działania poszukiwawcze zaangażowano ponad 80 osób.

Gdzie przekazywać informacje o zaginionym?

Osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego mężczyzny, proszone są o kontakt z policją. Informacje można przekazywać osobiście w najbliższej jednostce policji lub telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341 lub 47 73 134 24.

ESKA XD #014