Zabójstwo w Gołdapi. Na działkach znaleziono zwłoki mężczyzny. Policję zawiadomił kolega ofiary

i

Autor: KPP Gołdap Zabójstwo w Gołdapi. Na działkach znaleziono zwłoki mężczyzny. Policję zawiadomił kolega ofiary

Zabójstwo w Gołdapi. Na działkach znaleziono zwłoki mężczyzny. Policję zawiadomił kolega ofiary

2022-10-26 10:14

Na terenie ogródków działkowych w Gołdapi miało dojść do zabójstwa. Zwłoki 43-letniego mężczyzny znalazł kolega, o czym natychmiast poinformował policję. Podejrzewany o zabójstwo mężczyzna został już zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Informację o zdarzeniu gołdapska policja otrzymała w miniony piątek (21 października) wcześnie rano kilka minut po godzinie 5.00. Zgłaszający oznajmił, że na terenie ogródków działkowych znalazł martwego kolegę. Natychmiast na miejskie pojechał patrol prewencji.

– Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, znajdując na jednej z działek znanego im 43-latka, który nie dawał oznak życia. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu prokuratora i grupy dochodzeniowo - śledczej. Kryminalni na czele z technikiem kryminalistyki oraz nadzorującym czynności procesowe prokuratorem przystąpili do oględzin miejsca. Zostały także zabezpieczone ślady – informuje zespół prasowy gołdapskiej policji.

Wstępne czynności przeprowadzone już na terenie ogródków działkowych wykazały, że do śmierci 43-latka mogły przyczynić się inne osoby. Policjanci po sprawdzeniu okolicznego terenu zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia lub bezpośredni z nim związek. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Następnie śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili i przesłuchali świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa. 38-latek był już wcześniej karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olecku, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Olsztyn. Wandale podłożyli ogień na starówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE