Ranking

Z tych miast na Warmii i Mazurach uciekają mieszkańcy. To najszybciej wyludniające się miejsca

2023-07-17 15:46

Spadek liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce. Najgorzej sytuacja wygląda w Izbicy w powiecie lubelskim, gdzie populacja w ciągu 19 lat zmniejszyła się aż o prawie 40 procent. A które miasta w województwie warmińsko-mazurskim wyludniają się najszybciej? Ranking znajdziesz w galerii poniżej.

W ostatnich parunastu latach problem spadku liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce. Najczęstszymi przyczynami takiego stanu są migracje ludności na obszary podmiejskie, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna. Najnowszy raport najszybciej wyludniających się miast w Polsce przedstawił portal polskawliczbach.pl. Dane użyte w zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na dzień 31 grudnia 2021 roku.

Najszybciej wyludniające się miasta w warmińsko-mazurskim. Które w pierwszej dziesiątce?

Najszybciej wyludniającym się miastem w Polsce jest Izbica położona w województwie lubelskim. W 2002 roku liczyła 1 295 mieszkańców, a w 2021 już jedynie 800. To oznacza, że populacja zmniejszyła się o prawie 40 procent. A z których miast w województwie warmińsko-mazurskim uciekają mieszkańcy?

Ranking dziesięciu najszybciej wyludniających się miast na Warmii i Mazurach znajdziesz w galerii poniżej.

Polacy o polskich gwiazdach i influencerach #EwelinaPyta
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE