Z piekła do nieba. Kolejny świetny start Staniszewskiego w rallycrossie

2020-09-27 22:14
Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wygrał trzecią eliminację mistrzostw Polski w rallycrossie na torze w Słomczynie
Autor: mat. prasowe Znakomity start Zbigniewa Staniszewskiego w Mistrzostwach Polski w rallycrossie

Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX wygrał trzecią eliminację mistrzostw Polski w rallycrossie na torze w Słomczynie. W wielkim finale pokonał Jakuba Przygońskiego w Peugeocie 208 RX o ponad 14 sekund choć po biegach kwalifikacyjnych nic nie zwiastowało takiego obrotu sprawy. Trzeci był Maciej Manejkowski w Mitsubishi Lancerze EVO X. W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski olsztyński kierowca powiększył przewagę nad Przygońskim do 3 punktów.

- W biegach kwalifikacyjnych szło nam jak po grudzie. Nie wygrałem ani jednego biegu. mówi Zbigniew Staniszewski. Wszystko szło pod górkę. Odwrotnie niż u najgroźniejszej konkurencji. Kuba ze spokojem realizował swój plan. Na szczęście w niedzielę role się odwróciły. Moja bardzo precyzyjna jazda w ekstremalnie trudnych warunkach zadecydowała o wygranym biegu półfinałowym oraz wielkim finale. Pierwszy raz ścigaliśmy się na mokrym. W niedzielę deszcz nie przestał padać ani na minutę. Łatwo było o kapcie i nieplanowane wycieczki za tor. Jeszcze raz zaznaczę że dzięki bardzo precyzyjnej jeździe obyło się bez niespodzianek - dodaje Staniszewski.

- Rallycross jest nieprzewidywalny - mówi Zbigniew Staniszewski. To był bardzo trudny weekend, ale takie zwycięstwa budują morale całej drużyny. Dziękuję całej dziewięcioosobowej załodze. To wielcy pasjonaci motorsportu i jeszcze więksi profesjonaliści w swoim fachu. Prowadzimy w obu cyklach. Za trzy tygodnie wyjeżdżamy do Włoch na rundę mistrzostw Europy strefy centralnej – dodaje Staniszewski.

III runda mistrzostw Polski - Słomczyn 26-27 września:

  • Zbigniew Staniszewski Ford Fiesta RX                           5:35,585
  • Jakub Przygoński           Peugeot 208 RX                      5:49,638
  • Maciej Manejkowski    Mitsubishi Lancer evo X               5:49,683

Klasyfikacja generalna mistrzostw Polski:

  • Zbigniew Staniszewski     84 pkt.
  • Jakub Przygoński              81 pkt.
  • Marcin Wicik                     69 pkt.
Niezwykły mural na olsztyńskich Nagórkach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE