Pociąg PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z Olsztyna do Warszawy w dwie godziny? Już niebawem!

2020-02-14 8:05

Mieszkańcy Olsztynka mają już bezpośrednie połączenia do Warszawy. Komfortowe podróże do pracy i szkoły są zapewnione także w stronę Olsztyna przez Nidzicę. Na całej linii Działdowo-Olsztynek jest nowy tor oraz zmodernizowane perony na wszystkich stacjach i przystankach. Do wykonania zostały jeszcze prace na przejazdach kolejowo-drogowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły jeszcze w ubiegłym roku zasadnicze prace przy przebudowie torów i peronów na trasie z Działdowa do Olsztynka. Od 15 grudnia znów pociągi jadą w całej relacji Działdowo – Olsztyn, przez zmodernizowane stacje Nidzica i Olsztynek. Podróżni korzystają z wygodnych peronów. Na kolejowej mapie Olsztyna jest także nowy przystanek – Olsztyn Śródmieście.

Czytaj też: Nowy tramwaj z Turcji już w Olsztynie. Zobacz, jak się prezentuje

Podróżni zyskali lepszą obsługę na stacjach i przystankach m.in. Olsztynku, Waplewie, Bujakach, Dobrzyniu, Nidzicy. Utrzymany został standard znany pasażerom korzystającym już z peronów w Gągławkach, Bartągu, Gryźlinach i Stawigudzie. Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku. Zamontowane zostały nowe ławki i wiaty. Informacje o rozkładzie jazdy są prezentowane w gablotach. Lepszą obsługę zapewnia montaż nowego nagłośnienia. Na przystankach przewidziane zostały także stojaki rowerowe.

Modernizacja linii z Olsztyna do Działdowa pozwala na sprawne i komfortowe podróże do pracy i szkoły. Po przebudowie peronów zwiększa się komfort obsługi podróżnych. Będzie zapewniona dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. - informuje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z Olsztyna do Warszawy w lekko ponad dwie godziny?

Na projekcie prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe i roboty na przejazdach kolejowo-drogowych. Po na linii certyfikacji w bieżącym roku prędkość będzie sukcesywnie podnoszona do prędkości docelowych, co w efekcie przyczyni się do skrócenia czasu podroży na odcinku Olsztyn – Działdowo, a w efekcie także pomiędzy Olsztynem a Warszawą uzyskując docelowo przejazd w czasie ok. 2 godz. z kwadransem.

„Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn” są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość umowy ok. 260 mln zł. Dofinansowanie UE wynosi 85 proc.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE