Z Olsztyna do Warszawy w dwie godziny? Już niebawem!

2020-02-14 8:05 agada/ inf. prasowa
Pociąg PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Mieszkańcy Olsztynka mają już bezpośrednie połączenia do Warszawy. Komfortowe podróże do pracy i szkoły są zapewnione także w stronę Olsztyna przez Nidzicę. Na całej linii Działdowo-Olsztynek jest nowy tor oraz zmodernizowane perony na wszystkich stacjach i przystankach. Do wykonania zostały jeszcze prace na przejazdach kolejowo-drogowych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły jeszcze w ubiegłym roku zasadnicze prace przy przebudowie torów i peronów na trasie z Działdowa do Olsztynka. Od 15 grudnia znów pociągi jadą w całej relacji Działdowo – Olsztyn, przez zmodernizowane stacje Nidzica i Olsztynek. Podróżni korzystają z wygodnych peronów. Na kolejowej mapie Olsztyna jest także nowy przystanek – Olsztyn Śródmieście.

Czytaj też: Nowy tramwaj z Turcji już w Olsztynie. Zobacz, jak się prezentuje

Podróżni zyskali lepszą obsługę na stacjach i przystankach m.in. Olsztynku, Waplewie, Bujakach, Dobrzyniu, Nidzicy. Utrzymany został standard znany pasażerom korzystającym już z peronów w Gągławkach, Bartągu, Gryźlinach i Stawigudzie. Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku. Zamontowane zostały nowe ławki i wiaty. Informacje o rozkładzie jazdy są prezentowane w gablotach. Lepszą obsługę zapewnia montaż nowego nagłośnienia. Na przystankach przewidziane zostały także stojaki rowerowe.

Modernizacja linii z Olsztyna do Działdowa pozwala na sprawne i komfortowe podróże do pracy i szkoły. Po przebudowie peronów zwiększa się komfort obsługi podróżnych. Będzie zapewniona dostępność dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. - informuje Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Z Olsztyna do Warszawy w lekko ponad dwie godziny?

Na projekcie prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe i roboty na przejazdach kolejowo-drogowych. Po na linii certyfikacji w bieżącym roku prędkość będzie sukcesywnie podnoszona do prędkości docelowych, co w efekcie przyczyni się do skrócenia czasu podroży na odcinku Olsztyn – Działdowo, a w efekcie także pomiędzy Olsztynem a Warszawą uzyskując docelowo przejazd w czasie ok. 2 godz. z kwadransem.

„Prace na linii kolejowej nr 216 na odcinku Działdowo – Olsztyn” są realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Wartość umowy ok. 260 mln zł. Dofinansowanie UE wynosi 85 proc.