Grzybobranie

Wysyp grzybów pod Olsztynem. Grzybiarze ruszyli do lasów [ZDJĘCIA]

2023-10-02 8:04

W lasach Olsztyna i okolic pojawiły się grzyby. To z kolei zachęciło wielu grzybiarzy do spaceru po lasach w poszukiwaniu tych przysmaków. Maślaki, borowiki czy koźlarze to tylko część grzybów, które można było znaleźć. Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn także pochwalili się zdjęciami ze zbiorów.

Wysyp grzybów w lasach pod Olsztynem

Sezon grzybowy w pełni. W lasach Olsztyna i okolic nastąpił wysyp grzybów. Koźlarze, borowiki, kurki czy maślaki, to tylko niektóre gatunki, na jakie można było trafić w podolsztyńskich lasach. Jednak grzybiarze muszą podczas grzybobrania zachować czujność, bo oprócz tych jadalnych, w lasach nie brakuje grzybów trujących, takich jak muchomory.

Leśnicy z Nadleśnictwa Olsztyn opublikowali zdjęcia, ukazujące bujne zbiory. W koszykach grzybiarzy znalazły się m.in. borowiki czy kurki. W lasach w Stawigudzie także jest mnóstwo grzybów. Jednak, jak przyznała jedna z miłośniczek grzybobrania, trzeba było dobrze szukać, żeby znaleźć te skarby natury.

Zdjęcia grzybów, które zebrali miłośnicy grzybobrania, można zobaczyć w naszej galerii.

Czy warto jeść grzyby?
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE