Wypadek w centrum Olsztyna. Kierowca dostawczaka nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi [FOTO]

2021-09-24 11:14
Wypadek w centrum Olsztyna. Kierowca dostawczaka nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi [FOTO]
Autor: KMP Olsztyn Wypadek w centrum Olsztyna. Kierowca dostawczaka nie ustąpił pierwszeństwa tramwajowi

Wypadek w rejonie skrzyżowania ulicy Kościuszki z ulicą Reja w Olsztynie. Samochód dostawczy marki opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu tramwajowi, doprowadzając do zderzenia. Pojazdem szynowym w chwili zdarzenia jechało około 30 podróżnych. Na szczęście żadnemu z uczestników kolizji drogowej nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w piątek (24 września) o godzinie 10.20 w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Reja. - Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą kolizji drogowej z udziałem tramwaju jest 64-letni kierowca dostawczego opla. Kierujący oplem jadąc ul. Kościuszki i chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Reja, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania skrętu, w wyniku czego doprowadził do kolizji z tramwajem - informuje podkom. Rafał Prokopczyk, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Pojazdem szynowym w chwili zdarzenia jechało około 30 podróżnych. Na szczęście żadnemu z uczestników kolizji drogowej nic się nie stało. Utrudnienia w ruchu trwały niespełna 20 minut. Zarówno kierowca opla, jak i motorniczy byli trzeźwi. Policjanci z ruchu drogowego zakończyli obsługę kolizji nałożeniem na 64-letniego kierowcę opla mandatu karnego w kwocie 500 zł oraz przypisaniu do jego konta 6 punktów karnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE