Wypadek na DK 51. Osobówka zderzyła się z łosiem. Zwierzę nie przeżyło [ZDJĘCIA]

2021-09-28 14:30

Policjanci z Warmii i Mazur apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności podczas jazdy przez tereny leśne i zadrzewione. Na drodze krajowej numer 51 w okolicach miejscowości Kraszewo doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem. Kierowcy nic się nie stało, zwierzę niestety nie przeżyło.

Do wypadku doszło w poniedziałek (27 września) po godzinie 6.00 na drodze krajowej numer 51 w okolicach miejscowości Kraszewo. Samochód osobowy zderzył się z łosiem. - Jak ustalono 72-letniemu kierującemu pojazdem marki Audi Q7 jadącemu od strony miejscowości Kraszewo w stronę Lidzbarka Warmińskiego z przydrożnego rowu nagle wybiegł łoś. Kierujący podjął manewry obronne-hamował, ale i tak doszło do zderzenia - informuje kom. Bartosz Matuszyk, oficer prasowy KPP w Lidzbarku Warmińskim.

Niestety zwierzę zginęło na miejscu zdarzenia. Kierującemu nic się nie stało. Z uwagi na uszkodzenia w pojeździe kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny.   

Raport z Anteny 27.09

- W tym roku na drogach Warmii i Mazur doszło do 9 wypadków z udziałem zwierzyny leśnej, w których 11 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci odnotowali 799 kolizji. W porównaniu do analogicznego okresu z 2020 r. odnotowano spadek liczby wypadków (o 4), ofiar śmiertelnych (o 1), osób rannych (o 5), natomiast liczbę kolizji (o 33) - podaje warmińsko-mazurska policja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE