Wypadek na budowie ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie. Ranny pracownik

i

Autor: Canva

Tragiczny wypadek

Tragiczny wypadek na budowie ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie. Nie żyje pracownik

2023-03-30 13:43

Tragiczny wypadek na budowie ekociepłowni przy ulicy Bublewicza w Olsztynie. Jedna z maszyn budowlanych przewróciła się na pracownika. Niestety mimo resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny nie udało się uratować.

Wypadek na budowie przy ul. Bublewicza. Nie żyje pracownik przygnieciony przez maszynę

Do wypadku doszło w czwartek (30 marca) chwilę po godzinie 12.00 na placu budowy ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie. Jedna z ciężkich maszyn budowlanych przygniotła pracownika.

— Na placu budowy ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie z nieznanych przyczyn doszło do wywrócenia ładowarki teleskopowej, której ramię przygniotło jednego z mężczyzn obecnych na miejscu. Strażacy natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą później kontynuowali ratownicy medyczni. Niestety, lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon — przekazał "Gazecie Olsztyńskiej" st. kpt. Kamil Kulas z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

— Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna 26-letni operator maszyny był trzeźwy — poinformował mł. asp. Andrzej Jurkun, oficer prasowy olsztyńskiej policji.

Na miejsce wezwano prokuratora i przedstawiciela Państwowa Inspekcji Pracy. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Wypadek na budowie linii tramwajowej w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE