Szpitale mają nową broń do walki z koronawirusem. To nielegalny spirytus [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-03-20 10:49 agada

Spirytus z przestępstwa będzie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących. To pomysł olsztyńskiej skarbówki, która postanowiła wesprzeć szpitale w walce z koronawirusem w regionie.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie przekazała we czwartek, 19 marca, 1,5 tysiąca litrów spirytusu dwóm olsztyńskim szpitalom – Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu i Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie Spirytus pochodził z przestępstwa i był przeznaczony do zniszczenia. Teraz może pomóc.

ZOBACZ: Koronawirus: Jak zobić maseczkę ochronną na twarz? Zobacz prostą instrukcję [WIDEO]

Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Było to możliwe dzięki szybkim działaniom KAS i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, które umożliwiły wykorzystanie przeznaczonego do zniszczenia spirytusu do przygotowania preparatu dezynfekującego. - mówi Renata Kostowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie. - To kolejna partia spirytusu przekazana przez KAS. Kilka dni wcześniej 1000 litrów otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie. W najbliższym czasie kolejną dużą ilość spirytusu przekażemy do szpitala w Elblągu. - dodaje.

Jeżeli nie możesz dostać w sklepie płynu do dezynfekcji, zrób go samodzielnie w domu. To naprawdę proste. Przepis na płyn do dezynfekcji rąk znajdziesz TU: Koronawirus. Jak zrobić w domu płyn do dezynfekcji rąk? Przepis jest banalnie prosty

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Posłuchaj, jak dbać o dłonie w obliczu koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

To grypa czy koronawirus? Posłuchaj, jakie są podobieństwa, a jakie różnice? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.