WOŚP 2022 w Olsztynie. Mamy już pierwszy olsztyński sztab, który będzie prowadzić zbiórkę

2021-10-15 12:30

Do jubileuszowego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało nieco ponad sto dni. Zarejestrowany został już pierwszy olsztyński sztab, który będzie prowadzić zbiórkę w stolicy Warmii i Mazur.

Zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci - to temat WOŚP 2022. Wydarzenie to - niemal tradycyjnie już - odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogorszeniem ostrości wzroku najczęstszymi przyczynami leczenia są jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

Olsztyn od szeregu lat włącza się w przedsięwzięcie. Długo organizatorem finałów był Urząd Miasta. Niedawno przedsięwzięcie wróciło jednak do korzeni i znów zajmują się nim organizacje pozarządowe.

WOŚP Olsztyn 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie

Dotychczas na Warmii i Mazurach zarejestrowanych zostało sześć sztabów. Jako pierwszy ze stolicy regionu oficjalnie zaczął działać sztab nr 5699 Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie".

- Na stronie napiszemy kiedy rozpoczniemy nabór wolontariuszy i wolontariuszek - poinformowali organizatorzy sztabu.

W poprzednim roku w Olsztynie działały trzy sztaby - dwa ogólnomiejskie oraz jeden wewnętrzny w Zespole Szkół Budowlanych. Zgromadzona wówczas kwota to ponad 454 tys. złotych.

Źródło: UM Olsztyn

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE