Uczniowie ze Szczytna przygotowali film o uchodźcach z okazji rocznicy wybuchu wojny

i

Autor: YouTube: Elena Vitrik Uczniowie ze Szczytna przygotowali film o uchodźcach z okazji rocznicy wybuchu wojny

Wojna w Ukrainie oczami dzieci. Uczniowie przygotowali poruszający serca film

2023-02-24 8:00

W czwartek 24 lutego 2022 roku oczy całego świata skierowane były na Ukrainę. To właśnie tego dnia Rosja bestialsko zaatakowała naszych wschodnich sąsiadów. Z okazji pierwszej rocznicy wybuchu trwającej do dziś wojny ukraińscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczytnie postanowili przygotować poruszający serca film. Zatytułowali go "Ten dzień".

W Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie działają dwie klasy przygotowawcze dla dzieci ukraińskich uchodźców. Łącznie uczęszcza do nich kilkunastu uczniów. Na pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie postanowili przygotować krótkometrażowy film pod tytułem "Ten dzień". Pomysł zrodził się na zajęciach integrujących zespół i rodziców uczniów z terytorium Ukrainy.

– Jest to film, w którym uczniowie Oddziału Przygotowawczego przekazali swoją historię, to jak pojawili się w Polsce i w naszym Szczytnie. W tym krótkometrażowym filmie ukazali skrawek swojej historii, pokazali rzeczywistość ukraińskich dzieci, ich rodzin, którzy spotkali się z rosyjską agresją na swój kraj. Film to historia straty, utraty bliskich, domów, zwykłego życia. Niepewność, strach, rozpacz, kiedy pakujesz swoje życie do jednej walizki, poszukując bezpiecznego miejsca, by żyć… To jak spotykasz drugiego człowieka i jest iskra dobra, która zmienia rzeczywistość pomoc, która nadaje sens – czytamy na stronie szkoły.

Raport specjalny SE: Rok Wojny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE