Barczewko stanie się planem fimowym. Nakręcą tu sceny do filmu „Tyle, co nic”

i

Autor: pexels.com Barczewko stanie się planem fimowym. Nakręcą tu sceny do filmu „Tyle, co nic”

Film

Wieś pod Olsztynem stanie się planem filmowym. Nakręcą tu sceny do filmu "Tyle, co nic"

2023-03-23 8:32

Warmia i Mazury gościły już wiele ekip filmowych. Nakręcono tu wiele serialów oraz filmów fabularnych. Tym razem nasz przepiękny region zobaczymy w filmie kryminalnym "Tyle, co nic", którego reżyserem jest Grzegorz Dębowski - twórca m.in. serialu "Barwy szczęścia". Zdjęcia będą realizowane m.in. w Barczewku pod Olsztynem.

W Barczewku będą kręcić sceny do filmu "Tyle, co nic"

Zdjęcia do filmu "Tyle, co nic" będą realizowane w województwie warmińsko-mazurskim do 7 kwietnia. Jednym z miejsc, które odwiedzą filmowcy, jest Barczewko. Sceny będą kręcone na drodze powiatowej, która nie została jeszcze oficjalnie otwarta. Chodzi o odcinek od Barczewka 130 do skrzyżowania z ul. Kasztanową. Z tego też powodu w czwartek (23 marca) i piątek (24 marca) nad ranem wystąpią tam niewielkie utrudnienia w ruchu. Zdjęcia będą realizowane od godziny 16:00 23 marca do godziny 5:00 nad ranem 24 marca. Na jednym z pasów jezdni zostaną ustawione ciągniki, część z nich będzie wjeżdżać na teren gospodarstwa pod adresem Barczewko 122.

O czym opowiada film "Tyle, co nic"?

"Tyle co nic" to osadzony w surowych realiach polskiej wsi kryminał z silnie zaakcentowanym wątkiem społecznym. Grupa rolników organizuje protest pod domem posła, który, wbrew wcześniejszym obietnicom, zagłosował przeciwko ich interesom. W wyrzuconym pod jego domem gnoju znajdują się ludzkie zwłoki. Lider protestu, Jarek, jest na ustach wszystkich jako osoba najbardziej podejrzana, chociaż zmarłym jest jego najbliższy przyjaciel. Mężczyzna rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi go do poznania prawdziwych przyczyn śmierci nieboszczyka, a przy okazji weryfikuje postawy ludzi w jego otoczeniu. Jarek walczy o pamięć o swoim przyjacielu ze światem, który zapomnienie traktuje jak lekarstwo. Jednocześnie chce udowodnić, że życie żadnego człowieka nigdy nie jest warte „tyle, co nic”.

W roli głównej zobaczymy Artura Paczesnego. Będą mu towarzyszyć m.in. Radosław Hebal, Agnieszka Kwietniewska, Monika Kwiatkowska, Artur Steranko i Marcin Sztendel.

Kiedy premiera filmu?

Premiera filmu planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Obraz realizowany jest w ramach programu "60 Minut" Studia Munka, które działa przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Projekt Grzegorza Dębowskiego otrzymał także dofinansowanie w ramach 7. edycji Konkursu Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE