Wieliczki. Zatrzymano 18 nielegalnych migrantów. Byli przewożeni fałszywą karetką [FOTO]

2021-11-10 12:20

Osoby zajmujące się nielegalnym transportem migrantów próbują różnych sposobów, by uniknąć wykrycia przez polskie służby. Jednym z nich jest przewóz osób przy użyciu pojazdów przypominających na przykład karetki pogotowia ratunkowego. Takie zdarzenie miało miejsce między innymi w miejscowości Wieliczki w powiecie oleckim. Szczegóły poniżej.

Do zdarzenia doszło we wtorek (9 listopada) wieczorem w miejscowości Wieliczki w powiecie oleckim. Policjanci w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej zauważyli jadącą z naprzeciwka karetkę.

— Jej wygląd i wyposażenie, które posiadała, wzbudziły podejrzenie policjantów co do faktycznego przeznaczenia tego pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Przednie siedzenia zajmowali dwaj 28-latkowie ubrani w kombinezony ochronne. Okazało się, że to mieszkańcy Warszawy. Jednak nie byli to wcale pracownicy służby zdrowia i nie transportowali osoby zakażonej koronawirusem. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się 18 cudzoziemców nieznanej narodowości, którzy na terenie Polski znaleźli się nielegalnie — informuje sierż. szt. Piotr Krat, oficer prasowy oleckiej policji.

Auto zostało zabezpieczone, a kierujący, pasażer oraz obcokrajowcy zostali zatrzymani i przekazani do dyspozycji straży granicznej i prokuratury. Za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sedno Sprawy - Stanisław Żaryn

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE