Wielbark. Ogromny pożar warsztatu. W budynku wybuchła butla z acetylenem [ZDJĘCIA]

2021-04-08 7:43

W miejscowości Wielbark w powiecie szczycieńskim strażacy walczyli z ogromnym pożarem warsztatu. Ten spowodowany był najprawdopodobniej wybuchem butli z acetylenem. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W działaniach udział brało ponad dwudziestu strażaków.

Do zdarzenia doszło we wtorek (6 kwietnia). Około godziny 17.00 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Szczytnie, otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wielbark. W momencie przyjazdu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia okazało się, że strażacy mają do czynienia z pożarem budynku warsztatowego. - Ogień wydobywał się na zewnątrz budynku. Blacha, z której była wykonana elewacja oraz dach budynku warsztatu była nagrzana do żywego koloru pomarańczowego, co świadczyło o rozwiniętej fazie pożaru wewnątrz budynku. Strażacy prowadzili działania gaśnicze zarówno od zewnątrz jak i do wewnątrz budynku. W trakcie działań znaleziono butlę po acetylenie, której płaszcz był rozerwany. Rozwinięty pożar oraz znaleziona zniszczona butla może świadczyć, iż przed przyjazdem jednostek doszło do wybuchu butli z acetylenem - informuje kpt. Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.

Na szczęście nikt ze strażaków ani użytkowników budynku nie ucierpiał. - Zniszczone zostało wyposażenie warsztatu oraz drewniana konstrukcja budynku. W działaniach brało udział ponad dwudziestu strażaków. Dzięki działaniom straży pożarnej pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki - dodaje kpt. Łukasz Wróblewski.

Raport z Anteny godz. 10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE