Wichury i ulewne deszcze. IMGW wydało ostrzeżenia! Gdzie będzie niebezpiecznie? [LISTA WOJEWÓDZTW]

2022-09-17 11:21
Wichury i ulewne deszcze. IMGW wydało ostrzeżenia! Gdzie będzie niebezpiecznie? [LISTA WOJEWÓDZTW]
Autor: Unsplash: Erik Witsoe/ grafika IMGW Wichury i ulewne deszcze. IMGW wydało ostrzeżenia! Gdzie będzie niebezpiecznie? [LISTA WOJEWÓDZTW]

Weekendowa aura niestety nie będzie należała do najprzyjemniejszych, zwłaszcza na północy kraju. Tam, według prognoz, pogoda będzie wietrzna i deszczowa, a do tego pojawią się burze i opady gradu. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Które dokładnie województwa obejmuje?

Niebezpieczna pogoda czeka w sobotę (17 września) mieszkańców północnej-zachodniej części Polski. Tam w kilku województwach obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad – informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert obowiązuje od godziny 11.00 do 20.00, a prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych wynosi 80 procent.

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed burzami – lista województw

  • zachodniopomorskie z wyjątkiem powiatów na południowym zachodzie;
  • wielkopolskie w powiatach: pilskim i złotowskim;
  • kujawsko-pomorskie w powiatach: sępoleńskim, tucholskim, świeckim;
  • pomorskie;
  • warmińsko-mazurskie w powiatach: elbląskim, Elbląg, braniewskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Olsztyn. Wandale podłożyli ogień na starówce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE