Wichury i burze nad Polską. Podtopienia, uszkodzone budynki i tysiące ludzi bez prądu

2021-05-03 9:49 PAP. Paweł Pązik
Burze i wichury przeszły nad sporą częścią Polski
Autor: PAP/Darek Delmanowicz Burze i wichury przeszły nad sporą częścią Polski

To była bardzo niespokojna noc w wielu rejonach kraju. Strażacy interweniowali ponad 1,3 tys. razy. Kilkadziesiąt budynków jest uszkodzonych. Najwięcej interwencji dotyczyło usuwania przewróconych drzew i połamanych gałęzi oraz lokalnych podtopień dróg i posesji. Bez prądu pozostaje kilkanaście tysięcy odbiorców.

Państwowa Straż Pożarna odnotowała 1326 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów, opadów deszczu i przyborów wód. Najczęściej strażacy musieli interweniować w województwach dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim. Najwięcej interwencji dotyczyło usuwania przewróconych drzew i połamanych gałęzi oraz lokalnych podtopień dróg i posesji. 

Do jednego z poważniejszych zdarzeń doszło w miejscowości Różnowo w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie na samochód przewróciło się drzewo; ranna została jedna osoba.

W związku z sytuacją pogodową bez prądu pozostaje 16 tys. 606 odbiorców” - poinformował w poniedziałek Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Dodał, że do godz. 6 odnotowano 61 uszkodzonych budynków i poszyć dachowych.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021