Wichura na Warmii i Mazurach. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego

2022-05-27 14:03
Wichura na Warmii i Mazurach. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Wichura na Warmii i Mazurach. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nad województwo warmińsko-mazurskie nadciągnęły niebezpieczne wichury z deszczem. Strażacy są wzywani do usuwania z dróg i chodników połamanych drzew i konarów. W Olsztynie drzewo spadło na budynek Szpitala Uniwersyteckiego.

Piątkowa pogoda daje się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. - Lokalnie obserwuje się występowanie porywów wiatru osiągających do około 70 km/h. W kolejnych godzinach spodziewany jest dalszy wzrost prędkości porywów wiatru, które mogą osiągać do 80 km/h. Coraz liczniej tworzyć się będą też komórki konwekcyjne z przelotnym deszczem, okresami intensywnym, a lokalnie również burze - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Strażacy wzywani są już do pierwszych interwencji - głównie do usuwania z dróg połamanych konarów. W Olsztynie drzewo uderzyło w budynek na terenie Szpitala Uniwersyteckiego. Osoby, które znajdowały się w środku, zostały ewakuowane.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwie warmińsko-mazurskim obowiązuje do godziny 21.00.

Wjechał na przejazd kolejowy mimo opuszczonych rogatek. Wszystko się nagrało!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE