Węgorzewo. Kobieta uderzyła w radiowóz. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie

i

Autor: pixabay.com Węgorzewo. Kobieta uderzyła w radiowóz. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie

Węgorzewo. Kobieta uderzyła w radiowóz. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie

2022-05-24 11:38

O wielkim pechu może powiedzieć pewna 27-latka, która wyjeżdżając z myjni samochodowej, uderzyła w policyjny radiowóz. Okazało się, że nie miała uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego w jej organizmie krążyło 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23 maja) około godziny 23.30 na ul. Jana Pawła II w Węgorzewie. Na miejscu pracowali policjanci, którzy kilka minut wcześniej otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch aut. W pewnym momencie w tył radiowozu uderzył samochód marki peugeot wyjeżdżający z sąsiedniego parkingu. 27-letnia kierująca jak gdyby nigdy nic usiłowała odjechać z miejsca zdarzenia. Szybko jednak została zatrzymana. Wówczas okazało się, że w organizmie miała 1,5 promila alkoholu. Ponadto nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Kobietę przewieziono do komendy, a jej auto przetransportowano na policyjny parking. 27-latka nie potrafiła logicznie wytłumaczyć swojego zachowania i nie była świadoma tego, co się stało. Wkrótce stanie przed sądem.

Za popełnione przestępstwo kierowania pod wpływem alkoholu grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kobieta odpowie również za wykroczenia dotyczące spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowania pojazdem bez uprawnień.

Szybkie pytania - Marien