Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem

i

Autor: pexels.com Warmińsko-mazurskie. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem

Warmińsko-mazurskie: Będzie bardzo ślisko! IMGW ostrzega kierowców

2020-12-21 8:00

Uwaga kierowcy! Na drogach będzie bardzo ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Szczegóły w artykule.

IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg

Według prognoz IMGW, na skutek opadów marznącej mżawki lub deszczu ze śniegiem, jezdnie i chodniki mogą się stać śliskie. W związku z tym kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Zbyt szybka lub nieuważna jazda może doprowadzić do wypadku.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje od 21 do 22 grudnia w całym województwie warmińsko-mazurskim. - W nocy z 21 na 22 grudnia na wschodzie regionu prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący miejscami zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, przy gruncie od -1°C do 0°C. - zapowiadają synoptycy.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Jak podaje IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?
ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE