Warmia i Mazury. Majówka na starcie, sezon żeglarski nieoficjalnie też [AUDIO]

2021-05-01 0:17 aka

Zimno, w lockdwonie, ale i tak na wodzie! Na Mazurach widać coraz więcej łódek, a wielu żeglarzy planuje spędzić majówkę na wodzie. Choć temperatura nie rozpieszcza, wiatr ma sprzyjać. Rejsy bez zawijania do portów, bo na to nie pozwalają pandemiczne obostrzenia, za to z chwilą upragnionego relaksu.

Majówka na Warmii i Mazurach. Policja rozpoczyna kontrole nad jeziorami

Oficjalnego otwarcia sezonu żeglarskiego, które zazwyczaj odbywało się w majówkę w Giżycku nie będzie, ale zanosi się na to, że żeglarze i tak wypłyną na mazurskie wody.

Widać po ilości osób zainteresowanych czarterami że ta majówka będzie pod żaglami. Myślę, że majówka będzie podobna do poprzednich, że żeglarze spędzą ten czas zarówno na Wielkich Jeziorach Mazurskich , jak i tutaj, w obszarze naszego miasta – mówi kapitan jachtowy Piotr Tabiś i apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa na wodzie: Alkohol niestety jest plagą tak wśród żeglarzy, jak kierowców. Sterując musimy być odpowiedzialni za siebie i innych. Niezależnie od okoliczności, z wodą nie ma żartów. Pływając, warto pamiętać też o etykiecie żeglarskiej: niedopuszczalne jest wylewanie ścieków do wody, nie zostawiamy też śmieci na brzegu.

Prognozy pogody na majówkę nie są zbyt optymistyczne. Ma być chłodno, a i popadać może.

Jeśli planujecie weekendowy rejs po mazurskich wodach, warto odpowiednio się przygotować: zabrać czapkę i ciepłe ubranie. Chcesz wiedzieć więcej o majówce pod żaglami? - posłuchaj koniecznie!

Posłuchaj: o żeglarskiej majówce z kapitanem jachtowym Piotrem Tabisiem rozmawia Anita Zalewska

W Olsztynie już w sobotę 01.maja odbędzie się otwarcie sezonu nad jeziorem Ukiel. Będzie zapewniona ochrona WOPR-u od strony wody, ruszy też wypożyczalnia. Ile w tym sezonie zapłacimy za wypożyczenie sprzętu wodnego? O tym pisaliśmy wcześniej.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy