Walentynki. Niesamowita legenda o zakochanych. Wyspa Miłości istnieje naprawdę

2020-02-14 7:27 agada
Walentynki. Niesamowita legenda o zakochanych. Wyspa Miłości istnieje naprawdę
Autor: pexels.com Walentynki. Romantyczne miejsce na randkę znajdziesz na Mazurach

Walentynki. To już dziś! Święto Zakochanych to moment, w którym stajemy się bardziej romantyczni. To również okazja do poznania niezwykłych romantycznych historii. Takie mamy miedzy innymi na Mazurach. Jedna z nich dotyczy owianej legendą Wyspy Miłości.

Walentynki. Legenda o Galindzie to jedna z najbardziej romantycznych opowiastek

Na jeziorze Niegocin znajduje się miejsce z romantyczną nazwą - Wyspa Miłości, zwana też Wyspą Francuską. Podobno niegdyś mieszkał na niej zamożny rybak z żoną i dwunastoma pięknymi córkami. Kiedy na świat przyszła trzynasta, najpiękniejsza z nich wszystkich, rodzice zapragnęli, by to ona została na wyspie i przejęła majątek. Galinda, bo tak miała na imię córka rybaka, zakochała się jednak w chłopaku z lądu i chciała dla niego opuścić wyspę. Ojciec był zrozpaczony. Postanowił znaleźć pomoc u czarownicy.

Piękna dziewczyna spotykała się z ukochanym zawsze o tej samej porze w zacisznym zakątku nad brzegiem jeziora. Czarownica uknuła podstęp i przybyła na spotkanie z chłopakiem tuż przed Galindą. Upodobniona do córki rybaka, nie wzbudziła żadnych podejrzeń. Chłopak pocałował ją i wtem przemienił się w żabę.

Kiedy Galinda przyszła na spotkanie, na brzegu nikogo nie było. Długo czekała, aż w końcu postanowiła wykąpać się w jeziorze. Dopływając do brzegu, usłyszała rechot żab. Jedna z nich rechotała inaczej. Zaciekawiona dziewczyna wzięła ją na dłonie i rozpoznała w jej oczach swego ukochanego. Wstrząśnięta tym odkryciem, zastygła w bezruchu... i do dziś tak trwa, trzymając ukochanego w dłoniach.

W Giżycku możemy podziwiać fontannę rzeźbą Galindy trzymającej ową żabkę w dłoniach.