Wakacje, łódeczki i spanie w namiotach. Tak wyglądały Mazury w czasach PRL

2022-08-09 14:12

Lato to czas wakacji, urlopów, a tym samym – wyczekiwanego wypoczynku. Jedni wybierają góry, inni morze, a inni jeszcze jeziora. Do najpopularniejszych rejonów w Polsce bezapelacyjnie należą Mazury! Można się tam kąpać, pływać łódką i spać w namiocie, a wszystko w pięknych okolicznościach przyrody. Jak to wyglądało 50 lat temu? Koniecznie zobaczcie!

Zdjęcia zostały zrobione w woj. warmińsko-mazurskim. Można na nich zobaczyć, jak kiedyś wyglądał wypoczynek naszych rodziców, a nawet dziadków. Interesujące jest także to, w co się ubierali w tym czasie, jakie fryzury nosili, a najważniejsze w jaki sposób spędzali czas. Jeżeli też jesteście ciekawi to koniecznie zobaczcie naszą galerię!

Specjalnie dla Was przejrzeliśmy zbiory Narodowego Archiwum Cyfrowego znaleźliśmy unikalne zdjęcia z lat 70’! Galeria robi naprawdę niesamowite wrażenie!

ZOBACZ TEŻ: Kąpiel w Wiśle, a w tle Wawel. Tak odpoczywano w Krakowie prawie 100 lat temu!

Wakacje po polsku – Mazury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE