W podziękowaniu za tegoroczne plony i zbiory. Wojewódzkie dożynki w Olsztynku [ZDJĘCIA]

2022-09-19 15:20

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się w Olsztynku. Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania rolników z całego województwa.

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku. Wydarzenie rozpoczęło się barwnym korowodem, w którym niesione były wieńce dożynkowe. Łącznie przygotowano ponad 40 wieńców dożynkowych. Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony, a wszyscy którzy pojawili się w niedzielę na tym święcie mogli liczyć na piękną dla oka rywalizacje na wieńce dożynkowe i występy zespołów ludowych. Okazji do skosztowania regionalnych specjałów też nie zabrakło.

Cykl natury po raz kolejny zatoczył krąg. Rolnicy siali, pielęgnowali uprawy, z uwagą obserwowali zmiany nie tylko w pogodzie, ale także w polityce międzynarodowej. W obecnej sytuacji geopolitycznej jeszcze dobitniej przekonujemy się, że rolnictwo i skuteczne zabezpieczenie żywnościowe jest bardzo ważnym elementem strategii nie tylko na poziomie krajowym i unijnym, ale i światowym - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

QUIZ - "Zielona” misja ratowania Ziemi

Pytanie 1 z 7
Ponad 70% naszej planety zajmuje woda. Jednak ile z tego nadaje się do picia?

Tegoroczny dożynkowy konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy wygrała miejscowość Bystry z gminy Giżycko. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał zespół Trubadurzy.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE