Uwaga! Droga Kętrzyn - Mrągowo zablokowana. Silny WIATR PRZEWRÓCIŁ CIĘŻARÓWKĘ

2021-09-24 15:01
Uwaga! Droga Kętrzyn - Mrągowo zablokowana. Silny wiatr wywrócił tira
Autor: Facebook: Informacje z Mrągowa i okolic Uwaga! Droga Kętrzyn - Mrągowo zablokowana. Silny wiatr wywrócił tira

Silny powiew wiatru wywrócił na drogę między Mrągowem a Kętrzynem samochód ciężarowy z naczepą. Kierowcy pojazdu nic się nie stało. Kierowcy jadący drogą Kętrzyn-Mrągowo muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Przejazd możliwy jest tylko jednym pasem.

Oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik poinformowała PAP, że tir jechał bez ładunku. - Kierowca ciężarówki powiedział, że nagły silny powiew wiatru przewrócił auto na drogę. Jeden pas jezdni jest zablokowany - podała Piaścik. Dodała, że kierowcy ciężarówki nic się nie stało, wyszedł z auta o własnych siłach.

Auta osobowe miejsce wypadku mogą objechać jednym pasem, ciężarówki kierowane są na objazdy (z Kętrzyna przy stacji Moya na trasę wojewódzką 591, z Mrągowa objazd prowadzi przez trasę 59 na Giżycko).

To kolejne zdarzenie w woj. warmińsko-mazurskim, do którego doszło w piątek na skutek silnego wiatru: w Lutrach zginął 59-letni mężczyzna, ponieważ na jego auto spadł konar drzewa, rano strażak ochotnik został ranny podczas akcji usuwania powalonego drzewa w miejscowości Studzianka w powiecie olsztyńskim. Ma otwarte złamanie nogi; przetransportowano go do szpitala.

Według IMGW "tendencja wiatru i jego porywów jest słabnąca, jednak lokalnie mogą jeszcze występować porywy od 60 km/h do lokalnie 70 km/h, przy średnim wietrze 25-35 km/h. Wiatr wieje z północnego zachodu".

(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE