Ruszyły prace w okolicy Wysokiej Bramy

i

Autor: olsztyn.eu Ruszyły prace w okolicy Wysokiej Bramy

Utrudnienia w centrum Olsztyna. Zmiany w okolicy Wysokiej Bramy [AUDIO]

2022-05-23 14:31

Już niebawem powstanie tu nowoczesny węzeł przesiadkowy. Zanim to – wymiana starych instalacji i spore utrudnienia dla wszystkich uczestników ruchu. O szczegółach w artykule.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Budowa węzła przesiadkowego Wysoka Brama

Trwa przebudowa sieci wodociągowej w pobliżu ciągu ulic 11 Listopada i Placu Jedności Słowiańskiej. Prace poprzedzają rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego przy Wysokiej Bramie. Sieci w tym rejonie Olsztyna mają kilkadziesiąt lat. Ich kondycja techniczna nie jest najgorsza, ale zostaną wymienione profilaktycznie.

Trasa przebudowywanych sieci wodociągowych przebiega przez chodniki i jezdnie w pasie drogowym kilku ulic: Placu Jedności Słowiańskiej, F. Nowowiejskiego, 11 Listopada, Marii Curie Skłodowskiej, Staromiejskiej - informuje Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji . - Zakres prac wymaga zamknięcia skrzyżowania ulic: 11 Listopada/Plac Jedności Słowiańskiej/Nowowiejskiego z jednoczesnym pozostawieniem otwartego wjazdu w ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Oznacza to konieczność wprowadzenia dwóch objazdów. Od strony Dworca Zachodniego ruch jest przekierowany na trasę: Wyzwolenia - Curie-Skłodowskiej - Ratuszowa - 1 Maja - Pieniężnego. Natomiast od strony centrum kierowców czeka objazd: pl. Jana Pawła II - Pieniężnego. Na ul. Pieniężnego (przed skrzyżowaniem z 22 Stycznia/Plac Jedności Słowiańskiej) uruchomiony został przystanek autobusowy.

Posłuchaj: o utrudnieniach przy Wysokiej Bramie z Anitą Chudzińską z olsztyńskich wodociągów rozmawia Anna Kuca

QUIZ. Dokończ sławny cytat, który zmienił świat! Ekstremalnie trudny test! 8/10 tylko dla orłów

Pytanie 1 z 10
Józef Małgorzewski, Polskie Radio: "A więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia..."

Pozostawiono możliwy dojazd do trzech parkingów i placu budowy, gdzie ruch będzie się odbywał dwukierunkowo. Na skrzyżowaniu ulic: Pieniężnego/22 Stycznia/Plac Jedności Słowiańskiej zaprojektowano mini-rondo.

Przebudowa sieci wodociągowej ma zakończyć się w pierwszej dekadzie lipca. Ale to nie oznacza końca utrudnień, bo po zakończeniu tego etapu prac, w to miejsce wejdzie wykonawca projektu tramwajowego, który będzie kontynuował budowę węzła przesiadkowego Wysoka Brama.

Utrudnienia w centrum Olsztyna

i

Autor: materiały wykonawcy Utrudnienia w centrum Olsztyna

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy