Ukraińska Nova Poszta Polska otwiera kolejne placówki. Wkrótce także w Olsztynie

i

Autor: Canva Ukraińska "Nova Poszta Polska" otwiera kolejne placówki. Wkrótce także w Olsztynie

Ukraina

Ukraińska "Nova Poszta Polska" otwiera kolejne placówki. Wkrótce także w Olsztynie

2023-03-21 8:53

Ukraińska firma "Nova Post" na polskim rynku działa od października 2022 roku. Paczki z i do Ukrainy wysyłać można z takich miast jak m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań czy Łódź. Niebawem otwarte zostaną kolejne placówki - także w Olsztynie.

Od października firma "Nova Post" uruchomiła w Polsce 20 placówek - m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach - i otrzymała oficjalny status operatora pocztowego w Polsce.

– Do końca marca planujemy otworzyć kolejnych 10 nowych placówek. W Olsztynie, Radomiu, Kielcach, Opolu, Częstochowie, Bielsku-Białej. Już 27 marca zostaną otwarte oddziały w Jeleniej Górze i Białymstoku. Tym samym wszystkie 16 województw zostanie objętych w czerwcu naszymi usługami – powiedział prezes Dmytro Wergun. – Według planów do końca czerwca w Polsce będzie 50 placówek, a do końca roku możemy osiągnąć ich jeszcze większą liczbę – dodał.

Ukraińska spółka "Nova Poszta" zajmująca się świadczeniem usług pocztowych, kurierskich i logistycznych posiada w Ukrainie 8,5 tys. placówek i 13,6 tys. paczkomatów. Poza granicami Ukrainy działa w ponad 20 krajach.

Od października do marca "Nova Poszta Polska" odprawiła ponad 150 tysięcy przesyłek. W tym okresie z usług firmy skorzystało w Polsce 132 tys. klientów, 8,5 proc. z nich to obywatele Polski, poinformował prezes Dmytro Wergun.

Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE