Trwa modernizacja HWS Urania

i

Autor: Anita Zalewska Mimo utrudnień, prace są kontynuowane - zapewnia ratusz

Ukraińscy pracownicy wyjechali. Wielka inwestycja pod znakiem zapytania [AUDIO]

2022-03-28 14:35

Modernizacja olsztyńskiej Uranii nie jest pozbawiona coraz większych przeszkód. Teraz największą stanowi brak rąk do pracy. Budowę opuścili ukraińscy pracownicy, którzy powrócili bronić niepodległości swojej ojczyzny.

Modernizacja olsztyńskiej Uranii: byliśmy na placu budowy

Problemy z budową Uranii

Jedna trzecia pracowników wyjechała, ale prace są kontynuowane. Mowa o budowie hali Urania, przy której zatrudnionych było wielu obywateli Ukrainy.

Przy budowie Hali Urania powinno pracować aktualnie 180 osób, jednak 75 pracowników postanowiło już wrócić do Ukrainy i walczyć za ojczyznę. Mamy obecnie nieco ponad stu pracowników na placu budowy. Są to osoby zatrudnione głównie w firmach podwykonawczych Mirbudu. Sam Mirbud to duża firma, a jej przedstawiciele zapewniają, że prowadzą około 60 budów w całym kraju i na razie są w stanie przenosić pracowników podwykonawców pomiędzy kontraktami w taki sposób, żeby nie dochodziło do opóźnień – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza i dodaje – Wszyscy widzimy ten problem, ale na ten moment prace przy budowie Uranii są kontynuowane.

Posłuchaj: co z budową Uranii - mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza

Quiz. Skąd pochodzi to danie?

Pytanie 1 z 20
Pampuchy to kluski drożdżowe z kuchni

Termin zakończenia budowy jest , jak określał sam wykonawca, ambitny. Zmodernizowana hala ma być gotowa jesienią 2023. Ze względu na okoliczności, możemy spodziewać się , że wykonawca będzie chciał przesunąć termin zakończenia prac. Niepokojące są też drastyczne zwyżki cen materiałów budowlanych.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE