Wrócił jesienny koszmar pieszych i kierowców

i

Autor: KMP Olsztyn Zaczął się najtrudniejszy czas dla uczestników ruchu drogowego

„Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”: wiemy, gdzie i kiedy za darmo ustawisz światła

2021-11-05 18:31

Zaczął się najtrudniejszy czas dla uczestników ruchu drogowego. Pogoda zdecydowanie nie sprzyja ani pieszym, ani kierowcom, a utrudnienia w mieście i zmieniająca się organizacja ruchu tylko pogarszają sprawę. Policjanci apelują o rozwagę, przypominają też o akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”.

Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu

Światła, odblaski i rozwaga na wagę życia

Wrócił jesienny koszmar pieszych i kierowców. Tylko ostatniej doby w Olsztynie doszło do kilku potrąceń i to na przejściach dla pieszych. Dziś również mamy serię drogowych zdarzeń, o których piszemy na eska.pl. Policjanci apelują do pieszych o noszenie odblasków, także w mieście, a do kierowców- o zachowanie szczególnej ostrożności. Z kolei już jutro kierowcy mogą za darmo sprawdzić reflektory w autach. To w ramach kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Sonda
Czy Twoje auto ma już zimowe opony?

O kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Od 21 października do 15 grudnia 2021 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane są działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, w wybranych stacjach diagnostycznych, wszyscy chętni kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Ponadto użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

Światła bezpłatnie ustawisz już w sobotę

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego aktywnie włączyli się do akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. Podczas przeprowadzanych kontroli drogowych sprawdzają stan oświetlenie pojazdów od którego zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że w najbliższą sobotę (06.11.2021) na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.

Lista stacji, biorących udział w kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego udział w akcji biorą:

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - ul. Towarowa 6, 10-417 OlsztynSKP PZM Olsztyn - ul. Sielska 5, 10-801 OlsztynStacja Paliw Piotr Kotłowski - ul. Grudziądzka 2, 13-340 BiskupiecDANN-TRANS LKW - ul. Wolności 10, 13-340 Biskupiec

Trwa kampania Twoje światła - nasze bezpieczeństwo

i

Autor: materiał organizatora Kierowcy mogą za darmo sparwdzić reflektory w swoich samochodach

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE