Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur. IMGW planuje wydać ostrzeżenia!

i

Autor: Unsplash Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur. IMGW planuje wydać ostrzeżenia!

Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur. IMGW planuje wydać ostrzeżenia!

2023-01-27 14:02

Na drogach i chodnikach w województwie warmińsko-mazurskim znowu zrobi się ślisko. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Szczegóły w materiale poniżej.

W weekend warunki na drogach województwa warmińsko-mazurskiego niestety nie będą należały do najłatwiejszych. Wszystko z powodu zapowiadanych opadów marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem powodujących gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla całego regionu.

Ślisko będzie najprawdopodobniej w sobotę rano i przez całą niedzielę. W tym czasie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

- Opady i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Należy również pamiętać, że prędkość dopuszczalna w czasie trudnych warunków drogowych nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną! - tłumaczy olsztyńska policja.

Maja Sablewska miała STRASZNY WYPADEK: „RODZICE uratowali mi OKO!”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE