Trudne warunki na drogach po całonocnych opadach śniegu. Wzrost pokrywy nawet do 58 cm [FOTO]

2021-02-04 8:17

Trudne warunki panują na drogach województwa warmińsko-mazurskiego. Wszystkie trasy są przejezdne, ale leży na nich błoto pośniegowe lub zajeżdżony śnieg, w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne. Trudna sytuacja panuje również na osiedlowych ulicach i chodnikach. Szczegóły w artykule.

Śnieżyca na Warmii i Mazurach. Na drogach trudne warunki

Śnieg w woj. warmińsko-mazurskim padał przez całą noc i miejscami nadal pada. Dyżurny zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie poinformował PAP, że rekordowo dużo śniegu spadło w okolicach Olecka - 58 cm, w Kętrzynie odnotowano 23 cm, Nidzicy 17 i Elblągu 14 cm.

- Na drogach wojewódzkich pracuje 67 jednostek sprzętu, ale miejscami sytuacja na trasach jest trudna, bo wciąż pada, a w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne - powiedział PAP dyżurny.

Na trasach krajowych w regionie pracuje 120 jednostek do odśnieżania, ale mimo to na każdej z dróg zalega błoto pośniegowe. Miejscami może być ślisko.

Jesteś dobrym kierowcą? Sprawdź, czy potrafisz prowadzić auto w trudnych warunkach

Pytanie 1 z 15
Czy jadąc we mgle, możesz spodziewać się wydłużonej drogi hamowania auta?

Trudna sytuacja panuje na osiedlowych ulicach i chodnikach, po Jezioranach, Biskupcu, Morągu czy Olsztynie jeżdżą auta odśnieżające chodniki, ale z powodu intensywnych opadów śniegu po kilkunastu minutach ich praca staje się niezauważalna. Z prognoz służb drogowych wynika, że opady śniegu na Warmii i Mazurach mogą się utrzymywać cały dzień.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu i dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych. 

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE