Trudne warunki na drogach! Bus rejsowy wypadł z drogi i się przewrócił na bok [ZDJĘCIA]

2021-12-14 12:08

Na drogach Warmii i Mazur panują trudne warunki. Wszystko przez marznące opady. Do groźnej sytuacji doszło we wtorek (14 grudnia) rano na drodze wojewódzkiej nr 527. Kilka kilometrów przed Morągiem na łuku drogi bus rejsowy wpadł w poślizg i przewrócił się na bok.

Pojazdem podróżowały trzy osoby: kierowca i dwóch pasażerów. — Do akcji ratowniczej z morąskiej JRG wyjechały samochody: ratowniczo-gaśniczy, specjalny ciężki ratownictwa technicznego oraz rozpoznawczo ratowniczy. Na miejscu wypadku okazało się, że kierująca busem kobieta i podróżujący nim dwaj mężczyźni samodzielnie opuścili pojazd. Strażacy sprawdzili stan poszkodowanych. Nie odnieśli żadnych obrażeń — poinformował st. kpt. Grzegorz Różański z Komendy PowiatowejPaństwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Leżący na boku pojazd zajmował częściowo pas jezdni, co stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym. Strażacy przy pomocy ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego postawili autobus na koła i usunęli w miejsce bezpieczne.

Trudne warunki na drogach, spowodowane marznącymi opadami, mogą utrzymać się do środy (15 grudnia) rano. W tym czasie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Sedno Sprawy - Anna Maria Siarkowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE