Budowa korytarza transportowego Via Masuria

i

Autor: Wrota Warmii i Mazur

Korytarz transportowy "Via Masuria". To pomysł na południową część Mazur

2020-03-16 9:30

Korytarz transportowy "Via Masuria" to pomysł na rozwój gospodarczy południowej części Mazur. Trasa miałaby połączyć drogę S7 z „Via Baltica”. W piątek, 13 marca, odbyło się w tej sprawie spotkanie marszałka województwa z przedstawicielami czterech powiatów regionu.

 Głównym tematem piątkowych rozmów było utworzenie korytarza transportowego "Via Masuria" w południowej części Mazur. Porozumienie w zakresie opracowania założeń projektu Obszaru Funkcjonalnego „Południowe Mazury” zawarto w czerwcu ubiegłego roku. Podpisy pod dokumentem złożyli wówczas przedstawiciele starostwa szczycieńskiego, nidzickiego, działdowskiego oraz piskiego.

Jednym z pomysłów w ramach wspólnych działań jest utworzenie korytarza transportowego „Via Masuria”, łączącego drogę S7 z trasą „Via Baltica” - z obwodnicy Nidzicy DW604 do Wielbarka, z DK57 poprzez Port Lotniczy w Szymanach do Szczytna, DK53 do Rozóg oraz drogami gminnymi poprzez wieś Spaliny, Karpa do Turośli. Następnie drogą powiatową poprzez Jabłoń do Pisza, skąd DK68 poprzez Białą Piską do węzła Szczuczyn, w ciągu DK61.

Czytaj też: Nietypowe znaki na drogach. Czy kierowcy powinni zwracać na nie uwagę? [ZDJĘCIA]

Ideą Obszaru Funkcjonalnego „Południowe Mazury” jest rozwój gospodarczy oraz możliwość wspólnych działań inwestycyjnych, zwłaszcza w zakresie poprawy dostępności komunikacyjnej, w tej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Budowa Centaurusa w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE