Tramwaje w Olsztynie. Umowa na rozbudowę nowej linii została podpisana [AUDIO]

2021-06-02 22:08
Miasto zawarło umowę z wykonawcą inwestycji
Autor: Anita Zalewska Miasto zawarło umowę z wykonawcą inwestycji w zajezdni MPK Olsztyn

26 miesięcy - tyle potrwają prace przy budowie nowej trakcji tramwajowej w Olsztynie. Torowisko poprowadzi z Pieczewa do Śródmieścia. W Olsztynie powstanie około sześciu kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie ono poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Dwa postępowania i szereg odwołań - droga do zawarcia umowy nie była łatwa. Ostatecznie nic nie stoi już na przeszkodzie, by jedna z kluczowych inwestycji stolicy Warmii i Mazur mogła przejść w fazę realizacji.

Bardzo się cieszę, że mimo tych wszystkich zawirowań mogliśmy sfinalizować ten etap zadania - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Od lat konsekwentnie stawiamy na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania komunikacyjne. Zresztą to mieszkańcy wskazali na początku lat 2000., że chcą przywrócenia tramwaju. Za nieco ponad dwa lata kolejne obszary naszego miasta zostaną skomunikowane tym bezpiecznym i komfortowym środkiem transportu.

Posłuchaj: Umowa na „rozbudowę linii tramwajowej” została podpisana, mówi prezydent Olsztyna Piotr rzymowicz, rozmawia Anita Zalewska

Wykonawcą robót będzie konsorcjum trzech firm: Polimex Infrastruktura Sp. z o.o., Polimex Mostostal SA oraz Trakcja SA. Wartość kontraktu to nieco ponad 403 mln złotych. Unijne dofinansowanie wynosi ponad 365 mln zł.

Bardzo cieszy nas udział w projekcie budowy II linii tramwajowej w Olsztynie, tej tak ważnej dla miasta inwestycji - mówi prezes Polimex Mostostal SA, Krzysztof Figat. - Wraz z tym kontraktem rozszerzamy naszą działalność w północnej Polsce i wzmacniamy naszą pozycję na rynku infrastruktury drogowej. Zespół inżynierów z Polimex Infrastruktura już czeka w gotowości by rozpocząć swój nowy projekt.

Posłuchaj: z Anitą Zalewską rozmawia Krzysztof Figat, prezes Polimex Mostostal S.A.

W Olsztynie powstanie około sześciu kilometrów podwójnego torowiska. Zostanie ono poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy. Wartość kontraktu to nieco ponad 403 mln złotych, z czego unijne dofinansowanie to ponad 365 mln. Zadanie wykona konsorcjum firm: Polimex Infrastruktura oraz Polimex Mostostal i Trakcja SA.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE