Ranking

To najniebezpieczniejsze miasta na Warmii i Mazurach. Doszło w nich do najwięcej przestępstw!

2023-08-18 14:13

W Polsce największą liczbę przestępstw odnotowano w Sieradzu, Błaszkach, Warcie oraz Złoczewie. Co ciekawe, wszystkie z tych miast położone są w województwie łódzkim. A jak sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim? Które miasta znalazły się w pierwszej piętnastce? Zobacz najnowszy ranking.

Na portalu polskawliczbach.pl możemy znaleźć wiele ciekawych rankingów dotyczących polskich miast. Jeden z nowszych prezentuje miasta z największą liczbą przestępstw. W zestawieniu uwzględniono przestępstwa o charakterze kryminalnym, gospodarczym oraz drogowym – wszystkie w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. – Liczba przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców jest oczywiście pewnym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa w danym mieście, ale trzeba pamiętać, że wszystkie przestępstwa zostały potraktowane w tym zestawieniu jednakowo, niezależnie od rodzaju i szkodliwości społecznej. Wysoka pozycja miasta w tym rankingu z pewnością nie jest powodem do zadowolenia, ale nie jest jednoznaczne z ogólnym poziomem niebezpieczeństwa w tymże mieście. Drobne przestępstwa nie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców tak samo jak poważne przestępstwa kryminalne – zwraca uwagę serwis.

Miasta w warmińsko-mazurskim z największą liczbą przestępstw. Które w pierwszej piętnastce?

W Polsce największą liczbę przestępstw odnotowano w Sieradzu, Błaszkach, Warcie oraz Złoczewie. Co ciekawe, wszystkie położone są w województwie łódzkim. A co z województwem warmińsko-mazurskim?

Ranking piętnastu miast z Warmii i Mazur z największą liczbą przestępstw znajdziesz w galerii poniżej.

Dane użyte w rankingu "Miast z największą liczbą przestępstw" pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na 2021 rok.

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE