To NAJLEPSZA POŁOŻNA W KRAJU! Małgorzata Drężek-Skrzeszewska pochodzi z Olsztyna

i

Autor: https://poloznanamedal.info/ - Unsplash To NAJLEPSZA POŁOŻNA W KRAJU! Małgorzata Drężek-Skrzeszewska pochodzi z Olsztyna

To NAJLEPSZA POŁOŻNA W KRAJU! Małgorzata Drężek-Skrzeszewska pochodzi z Olsztyna

2022-01-18 14:15

Poznaliśmy najlepszą położną w kraju. Została nią Małgorzata Drężek-Skrzeszewska z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Okazała się lepsza od 610 innych położnych, które wzięły udział w minionej edycji konkursu "Położna na medal". Kolejne miejsca na podium zajęły Urszula Piskorska ze Szczytna oraz Monika Całko z Nowej Soli.

Zwraca uwagę na jakość opieki okołoporodowej oraz zaangażowanie i rolę położnej w życiu kobiety i jej rodziny. Za nami ósma edycja konkursu "Położna na medal", w którym co roku wyłaniane są trzy najlepsze położne ogólnopolskie i najlepsze położne z każdego województwa.

Do konkursu położne mogą zgłosić się same, albo przez swoje pacjentki oraz ich rodziny. Zasady wyłaniania zwyciężczyń są restrykcyjne — pacjent albo jego rodzina może oddać tylko jeden głos. Położna oddziałowa Oddziału Klinicznego Ginekologii Onkologicznej WSS w Olsztynie uzyskała łącznie 711 wskazań.

CZYTAJ TEŻ: Waloryzacja 500 plus w 2022 roku? Minister Maląg komentuje. Już wszystko wiadomo!

- Tytuł "Położna na medal" jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem i potwierdzeniem tego, że mój życiowy wybór dotyczący wykonywania zawodu położnej był słuszny i że to, co robię ma sens — powiedziała Małgorzata Drężek-Skrzeszewska. - Zwłaszcza że pracuję z kobietami, które znajdują się w najpiękniejszym momencie życia, czyli przy porodzie i tymi, które stają w obliczu choroby, zwłaszcza onkologicznej.

Małgorzata Drężek-Skrzeszewska jest położną od prawie 20 lat. Poza pracą w szpitalu wojewódzkim, jest asystentem w Katedrze Położnictwa Szkoły Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Prowadzi także prywatną szkolę rodzenia oraz świadczy usługi położnicze. Od ponad trzech lat przyjmuję porody domowe.

Źródło: UM Olsztyn

Sedno Sprawy - Marlena Maląg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE