To miał być zabawny żart na Prima Aprilis. Post OSTRO skomentowała policja! [FOTO]

2020-04-01 12:33 agada
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Dla zapominalskich, dziś mamy Prima Aprilis. W sieci możemy zatem natrafić na mnóstwo niewybrednych dowcipów. Ciekawe, na ile z nich daliście się nabrać. Pamiętajmy jednak, że te dotyczące epidemii koronawirusa mogą być nie na miejscu. Przekonali się o tym administratorzy fanpage'a - Informacje z powiatu Mrągowskiego. Ich żart skomentowała olsztyńska policja.

Primaaprilisowy żart dotyczył epidemii koronawirusa w Polsce. Według autora posta, policja ma zatrzymać każdy pojazd, który będzie miał inne tablice rejestracyjne niż NMR.

- Od dnia dzisiejszego do odwołania na terenie powiatu mrągowskiego każdy pojazd który będzie miał inne tablicę rejestracyjne niż NMR będzie zatrzymywany przed policję do kontroli a następnie kierowca oraz pasażerowie będą sprawdzany w jakim celu przebywają na terenie powiatu. W razie gdy udowodnione im zostanie że przebywają na terenie powiatu turystycznie nakłady na nich będzie mandat karny lub wniosek do sądu o ukaranie – czytamy w poście na Facebooku "Informacje z powiatu Mrągowskiego".

Policja szybko zareagowała na niestosowny, w obecnej sytuacji, żart. Pod postem pojawił się komentarz policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w którym apelują o odpowiedzialność za swoje słowa.

- Prosimy o powstrzymanie się od rozsiewania fałszywych informacji! Te słowa kierujemy szczególnie do autora tego posta, który to post nie ma nic wspólnego z prawdą. Wiemy, że przypada dziś prima aprilis, ale warto rozważyć jakie żarty się planuje robić. Przypominamy, że szczególnie w tak trudnym momencie, w jakim się teraz znaleźliśmy, odpowiedzialność słowa jest bardzo ważna. - napisali policjanci.

Funkcjonariusze podkreślili, że wykonując każde zadanie, działają wyłącznie na podstawie przepisów prawa.

- Policjanci wykonując swoje zadania, działają na podstawie przepisów prawa. A żaden przepis nie określa tego, żeby policjanci mieli w sposób szczególny kontrolować osoby poruszające się samochodami z wybranym wyróżnikiem numeru rejestracyjnego. Policjanci podejmują kontrole wobec wszystkich kierowców, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą być sprawcami wykroczenia lub przestępstwa, bez względu na to jaki numer rejestracyjny ma ich auto. - komentują.

Screen posta z FB Informacje z powiatu Mrągowskiego
Autor: Screen z Facebooka "Informacje z powiatu Mrągowskiego" Screen posta z FB "Informacje z powiatu Mrągowskiego"

Post, zaraz po komentarzu policji, został skasowany.

Policja alarmuje, by powstrzymać się od niestosownych żartów. - Wiemy, że śmiech nawet w trudnych czasach, bywa najlepszym lekarstwem. Apelujemy jednak do wszystkich "dowcipnisiów", aby przygotowując się do wykonania żartu, brali pod uwagę to, że w obecnej sytuacji odpowiedzialność za słowa jest jeszcze większa niż wcześniej. I coś co może wydawać się niewinnym żartem, może spowodować nieprzewidywalną reakcję. I przestrzegamy wszystkich, którzy wpadliby na jakiś kretyński pomysł z wykorzystaniem do żartu numeru alarmowego. Na takich "żartownisiów" czekają zupełnie poważne konsekwencje! - czytamy na Facebooku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

KoronawirusRaport: Olsztyn 1.04