To gad czy płaz? Jeśli znasz się na zwierzętach, to 8/10 punktów to minimum [QUIZ]

i

Autor: Unsplash

Quiz

To gad czy płaz? Jeśli znasz się na zwierzętach, to 8/10 punktów to minimum [QUIZ]

2023-12-08 15:09

Gady i płazy mogą wydawać się podobne. Zwierzęta te można spotkać na lądzie, a także w wodzie. Przedstawiciele tych gatunków są również zmiennocieplne. Jednak są takie cechy, które odróżniają gady od płazów. Myślisz, że rozpoznanie tych zwierząt nie sprawi ci problemu? Doskonale wiesz, czy to gad czy płaz? Jeśli tak, to sprawdź się w quizie.

Wiele osób ma problem z odróżnieniem gada od płaza. Choć na pierwszy rzut oka niewiele się różnią, to są pewne cechy, które ułatwią rozpoznanie jednego gatunku od drugiego. Mimo że oba gatunki są zmiennocieplne i składają jaja, to niektóre cechy je różnią. Przede wszystkim mają inną skórę. Jedne z nich mają ją suchą, ale pokrytą łuskami. Drugi z kolei gatunek charakteryzuje się skórą wilgotną, pokrytą śluzem. Inaczej wyglądają także jaja, które składają. W inny sposób oddychają i wydają różne dźwięki. Uważasz, że prawidłowo dopasujesz zwierzę do gatunku?

Znasz się na zwierzętach? Sprawdź się w quizie!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że oba gatunki istnieją na świecie już miliony lat. Gady pojawiły się znacznie wcześniej niż dinozaury. Wiesz, czy jaszczurka to gad czy płaz? Do którego z tych gatunków zalicza się żaby? Jeśli uważasz, że wiesz wszystko na temat gadów i płazów, to sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie. 10/10 punktów zdobędą tylko prawdziwi eksperci.

To gad czy płaz? Jeśli znasz się na zwierzętach, to 8/10 punktów to minimum [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Żaba należy do:
Egzotyczne zwierzęta na targach w Łodzi

Odłowiony Ryś jest w poważnym stanie. Prawdopodobnie uległ zatruciu [ZDJĘCIA]

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE