zdjęcia

Tłumy na Starym Mieście w Olsztynie. Mieszkańcy świętowali 25-lecie samorządu Warmii i Mazur [ZDJĘCIA]

2023-09-29 13:37

Regionalne przysmaki, konkursy, koncert zespołu Enej i Golec uOrkiestra oraz pokaz laserów. Działo się podczas niedzielnego pikniku z okazji 25-lecia samorządu Warmii i Mazur! Wydarzenie przyciągnęło na olsztyńską starówkę prawdziwe tłumy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

W niedzielę (24 września) Stare Miasto w Olsztynie tętniło życiem. Wszystko za sprawą wyjątkowego pikniku zorganizowanego z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Mieszkańcy mogli zapoznać się z działalnością wojewódzkich jednostek organizacyjnych, zrobić podstawowe darmowe badania profilaktyczne, posmakować regionalnych specjałów czy doświadczyć artystycznych wrażeń najwyższych lotów podczas koncertów. Nie zabrakło też quizów i konkursów, doświadczeń i pokazów. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołu Enej i Golec uOrkiestra oraz pokaz laserów. – Razem z tysiącami mieszkańców Warmii i Mazur świętowaliśmy 25-lecie samorządu województwa. Starówka pochłonięta przez m.in. zabawę, kulturę, naukę, zdrowie, sport, historię, a nawet kuchnię! Cieszę się, że tak wielu z Państwa skorzystało z możliwości bliskiego spotkania z mocą samorządności. Z jej owoców korzystamy na co dzień. Ważne, by mieć świadomość, że razem możemy tak wiele! Samorząd to my. To nasz głos, nasze decyzje, nasza wspólnota! Dziękuję. A koncerty Eneja i GOLEC UORKIESTRA oraz bretońskie naleśniki z Pascal Brodnicki były hitem – podsumował wydarzenie we wpisie na Facebooku Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Tłumy na Starym Mieście w Olsztynie. Mieszkańcy świętowali 25-lecie samorządu Warmii i Mazur. Zobacz zdjęcia!

Zobaczcie na zdjęciach, jak bawili się mieszkańcy Warmii i Mazur na pikniku z okazji 25-lecia samorządu.

Alior Bank VII Ukiel Olsztyn Półmaraton 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE