TEGO samochodu nie sposób było nie zauważyć! Z szyberdachu wystawał wielki ładunek [ZDJĘCIA]

2021-11-10 10:35

Tego samochodu nie sposób było nie zauważyć! Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego citroena, który przewoził wykładziny. Wystawały one na tyle mocno, że naruszyły stateczność pojazdu. Kierujący nie widział jednak w tym nic złego i odmówił przyjęcia mandatu karnego.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (9 listopada) około godziny 11.00 na terenie gminy Rozogi. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki citroen, którego nie sposób było nie zauważyć. — Powodem kontroli był wystający ładunek, który był przewożony przez kierującego, a który aż zanadto wystawał poza obrys samochodu. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu piskiego przewozi w swoim aucie wykładziny, które wystawały przez szyberdach w taki sposób, że naruszyły stateczność pojazdu — poinformował zespół prasowy warmińsko-mazurskiej policji.

Kierujący nie widział w tej sytuacji nic złego i odmówił przyjęcia mandatu karnego. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

— Przewożony ładunek, towar nie może wystawać z tyłu pojazdu więcej niż dwa metry poza obrys samochodu. Jeśli bagaż wystaje więcej niż 0,5 metra poza obrys samochodu, obowiązkowe jest zaczepienie na jego końcu minimum dwóch pasków koloru białego i czerwonego lub czerwonej chorągiewki o wymiarach 50/50 centymetrów. W przypadku ograniczonej widoczności na końcu ładunku należy przyczepić czerwone światło, np. rowerowe oraz czerwone światło odblaskowe. Ładunek nie może wystawać z przodu pojazdu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i większej 1,5 metra od siedzenia kierowcy — przypomina policja.

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE